logotyp1

haslo

baner seniorzybaner seniorkibaner akademia

Sportowo i Świątecznie

79233843 447601786181673_5459316304127197184_oW minioną niedzielę (15 grudnia 2019) na hali MGOSiR w Koronowie odbył się Turniej Świąteczny w minipiłce siatkowej dziewcząt w kategorii dwójek, trójek oraz czwórek.

Łącznie udział wzięło 105 zawodniczek reprezentujących 7 klubów: Stal Grudziądz, Pałac Bydgoszcz, Koset Grudziądz, Spartakus Lniano, Kolibry Olender Sport Mała Nieszawka, SKS Aleksandria i Spartakus Koronowo.

DSC02132-3

W kategorii czwórek udział wzięło 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Dziewczyny grały jeden set do 15 punktów, systemem "każdy z każdym". Do finału mogły awansować drużyny, które uplasowały się na pierwszym i drugim miejscu w grupie. Z rundy eliminacyjnej awans wywalczyły zawodniczki klubów: Koset Grudziadz, Spartakus Lniano, Pałac Bydgoszcz II i SKS Aleksandria.DSC03140-3 W ćwierćfinałach Grudziądz zmierzył się z Aleksandrią 25:16 , a Lniano z Bydgoszczą 25:17. Mecz o 3 miejsce wygrał klub SKS Aleksandria pokonując zawodniczki Pałacu Bydgoszcz II 2:0 (25:20, 25:12). W meczu o 1 miejsce lepszy i skuteczniejszy okazał się zespół MUKS Spartakus Lniano, który wygrał z Kosetem Grudziądz 2:0 (25:16, 25:17).

Kolibry Olender Sport Mała Nieszawka

79871619 447606006181251_1488490567913439232_oW kategorii trójek zmierzyło się 9 zespołów, które również zostały podzielone na dwie grupy i grały tym samym system co starsze koleżanki, z tym, że drużyny zajmujące pierwsze i drugie miejsce otrzymywały awans do finału A, a pozostałe zespoły przechodziły do finału B.

W finale A znalazły się : Pałac Bydgoszcz I, Stal Grudziądz I, Koronowo I, Pałac Bydgoszcz 2.

Natomiast w finale B: Stal Grudziądz II, Lniano, Stal Grudziądz III, Pałac Bydgoszcz III, Koronowo II. W fazie finałowej w obu grupach ponownie rozgrywano jeden set do 15 punktów.

9. Koronowo II

W rozgrywkach w kategorii dwójek udział wzięło 11 zespołów. Drużyny również zostały podzielone na dwie grupy i grały tym samym system jak 79167964 447600962848422_7339979713068138496_ostarsze koleżanki, z tym że do 11 punktów. Z każdej grupy do finału awansowały trzy pierwsze drużyny, aby stanąć do walki o miejsca 1-6, a pozostałe do finału B . Z grupy A awans do finału wywalczyły: Pałac Bydgoszcz III, Stal Grudziądz II, SKS Aleksandria. Natomiast z grupy B: Pałac Bydgoszcz II, Pałac Bydgoszcz I, Stal Grudziądz I. W finałach dziewczyny również grały jednego seta, ale do 15 punktów.

Końcowa klasyfikacja w kategorii dwójek:                        79322305 447599542848564_8963618092739461120_o